روتین مراقبت از پوست کره ای و مراحل آن چیست ؟

روتین مراقبت از پوست کره ای و مراحل آن چیست ؟

پس از روش های قدیمی مراقبت از پوست، روشی برای روتین مراقبت پوست و آرایش پوست به سبک کره ای به عنوان زیرمجموعه ای از فرهنگ مصرف کننده کره ای پدیدار شد.

K-beauty یک اصطلاح عمومی برای مراقبت از پوست ، آرایش و محصولات حمام و بدن است که از کره جنوبی وارد شده است.
صادرات صنعت زیبایی کره ای به بازار جهانی افزایش یافته است، مجموع صادرات محصولات آرایشی و بهداشتی در سال 2016 تقریباً 4.2 میلیارد دلار بوده است که بر اساس گزارش انجمن بازرگانان داروسازی کره ، 61.6 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است (اداره تجارت بین الملل ، 2017).

Google Trends نشان می دهد که جستجوی آرایش کره ای و مراقبت پوستی کره ای از سال 2010 به طور مداوم در حال افزایش بوده است و مراقبت از پوست کره ای به ویژه جستجوی آرایش کره ای در سال 2017 به عنوان کلمات جستجو مهم اشاره کرد. بنابراین می توان تفسیر کرد که محصولات مراقبت از پوست کره ای یا روش مراقبت از پوست در بازار جهانی بسیار مورد توجه جهانیان بوده است.

روتین مراقبت از  چیست؟

روتین مراقبت از پوست مجموعه ای از محصولات است که شما به طور مرتب برای مراقبت پوست خود استفاده می کنید. و از آنجا که افراد مختلف نگرانی های پوستی متفاوتی دارند ، منطقی است که این روال برای همه متفاوت است. برای طرفداران مراقبت از پوست ، این ممکن است شامل درمان های هفتگی یا ماهانه باشد. برای مینیمالیست ها ، احتمالاً همه چیز در مورد لوازم ضروری روزمره است. اما هسته اصلی روتین مراقبت از پوست شما باید هر روز صبح و عصر استفاده شود. معمولا اگر شب ها روال عادی را گذرانده اید، ممکن است که صبح از مراقبت از پوست خود صرف نظر کنید. اما ایده خوبی نیست. در طول شب ، پوست شما روغن ها و بقایای را که باید صبح از پوست خود پاک کنید ، پاک می کند. این کار باعث جلوگیری از مسدود شدن منافذ یا شکستگی این ذرات می شود.

 10 مرحله مراقبت از پوست کره ای به ترتیب

سه عکس از یک زن که در حال انجام روتین پوستی است
انجام مراقبت از پوست کره ای

در زیر به ترتیب به 10 مرحله اصلی روتین مراقبت از پوست کره ای می پردازیم، این 10 مرحله که بسیار در دنیا سرو صدا به پا کرده جز مهم ترین روش های مراقبتی به شمار می روند که امروزه بیشتر محصولات مراقبتی سعی بر آن دارند که بتوانند این 10 مرحله را با محصولات خود مطابقت بدهند. این مراحل را به ترتیب اجرا کنید، تا پوستتان بدرخشد. دقت داشته باشید برخی از مراحل به طور روزانه هر روز اجرا نمی شود که حتما در متن به انها اشاره میکنیم .

صورت را با یک شوینده مناسب بشورید

نقاشی یک زن در حال شستن صورت
Cleanser

در طول روز ، پوست شما در تماس زیاد با آلاینده های محیطی، خاک و چربی است و همچنین آرایش هایی که صبح استفاده کرده اید و هنوز آن را پاک نکرده اید. همه این موارد می توانند وارد منافذ پوست شوند و به طور بالقوه آنها را مسدود کنند. تجمع باکتری ها، سلول های مرده پوست و روغن ها می تواند باعث ایجاد جوش سرسیاه یا سرسفید شود. در طول روز ، پوست شما چربی، چربی طبیعی تولید می کند که پوست را مرطوب نگه می دارد، اما مقدار زیاد آن منجر به ایجاد جوش می شود.

1.شستشو با شوینده روغنی

اولین مرحله شستن صورت با یک شوینده پایه روغنی است که لوازم آرایشی و گرد و غبار و آلودگی را از صورت شما پاک کند.

2.شستشو با شوینده ی فومی و غیر صابونی

دومین مرحله شستن صورت با یک پاک کننده پایه آبی است که آلودگی هایی که از پوست پاک نشده اند را نیز پاکند بهتر است این شوینده مناسب با پوست شما انتخاب شود. مثلا اگر پوست چرب دارید، پاک کننده پوست های چرب را خریداری کنید.

3.از یک لایه بردار استفاده کنید

نقاشی یک زن در حال شستن صورت
Exfoliate

یک لایه بردار ملایم پیدا کنید، یک یا دو بار در هفته از یک لایه بردار استفاده کنید. استفاده از لایه بردار باعث می شود پوست های مرده و شاخی روی پوست از بیین برود و پوست شما هر چه بیشتر برای استفاده از مواد مراقبتی آماده شود ولی حتما دقت داشته باشید استفاده زیاد از لایه بردار پوست شما را حساس می کند.

4.از تونر استفاده کنید

نقاشی یک زن در حال استفاده از تونر
Toner

تونر فقط برای افرادی که مشکل pH پوست دارند ضروری است. به طور متوسط ، pH پوست سالم کمتر از 5 است (در مقیاس 0 تا 14 که در آن 0 بسیار اسیدی و 14 بسیار قلیایی است). یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که مسائل روزمره بر pH پوست ما تأثیر می گذارد. از لوازم آرایشی و صابون هایی که استفاده می کنیم تا pH آب لوله کشی محل زندگی شما بر ph پوسا اثر می گذارد. استفاده منظم از آب لوله کشی در اروپا ، که به طور معمول حدود 8 pH دارد، می تواند pH پوست را تا شش ساعت تحت تأثیر قرار دهد. قرمزی ، سوزش و آکنه ممکن است. در سطوح pH بالاتر رایج باشد ، در این صورت تونر ممکن است برای نزدیک شدن سطح پوست به 5 مفید باشد. یک متخصص پوست یا یک کیت تست نوار pH خانگی می تواند. به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا این ریشه نگرانی های پوستی شما است یا خیر. تونرها را باید با یک پد پنبه تمیز بر روی سطح پوست خود استفاده کنید.

5.از ماسک های صورت استفاده کنید

عکس زنی که از ماسک استفاده کرده است
Sheet Masks

یکی از جذاب ترین مراحل مراقبتی پوست کره ای قسمت ماسک های مختلف آن است. ماسک ها اصل مهم مراقبت از پوست کره ای به حساب می آیند. البته این مرحله جز هر روز شما نمی شود و می توانید هر 3 روز یک بار از ماسک ها بنا به مشکل پوستی خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید نگه داشتن ماسک بر روی پوست صورت بیش از 10 تا 15 دقیقه اثر عکس برای شما ایجاد می کند و با عث می شود رطوبت و چربی های مورد نیاز پوست شما ازبین برود.

6.از اسانس ها استفاده کنید

نقاشی یک زن در حال استفاده از سرم
Essence

بعد از مرحله تونر و پیش از سرم مرحله استفاده از اسانس ها قرار دارد. اسانس ها بر خلاف سرم ها که بیشتر خاصیت درمانی دارند، این مرحله بیشتر برای آرامش بخشیدن به پوست استفاده می شود و معمولا خود کره ای ها عاشق این مرحله هستند. در این مرحله شما می توانید از در زمان استفاده از اسانس ها از ماساژهای درمانی مختلف هم برای پوست صورت استفاده کنید، که اون حس آرامش را هر چه بیشتر از این مرحله دریافت کنید.

7.از سرم های درمانی استفاده کنید

نقاشی یک زن در حال استفاده از سرم
Serum

اکنون که پوست شما تمیز است و منافذ پوست شما پاک شده است، زمان استفاده از سرم با یک ماده فعال برای رفع نگرانی های فردی پوست شما است. سرم آنتی اکسیدان، مانند سرم ویتامین C، ممکن است به مقابله با استرس اکسیداتیو کمک کند، فرآیندی که با ایجاد تعادل در رادیکال های آزاد به جلوگیری از پیری پوست کمک می کند. ویتامین C موضعی در تحقیقات گذشته نشان داده است که، به طور قابل توجهی ظاهر خطوط ریز را کاهش می‌دهد. ویتامین C باعث بهبود آسیب های ناشی از نور (از جمله کاهش شیارهای عمیق در پوست) ، روشن شدن لکه های تیره ناشی از هایپرپیگمانتاسیون و افزایش تولید کلاژن می شود.  و آن را به یک گزینه جامد برای سرم تبدیل می‌کند.

8.کرم دور چشم بزنید

تصویر یک زن که از کرم دور چشم استفاده کرده
Eye Cream

این ممکن است یک اقدام دوبار در روز برای شما نباشد. اگرچه برخی از افراد ممکن است از کرم های دور چشم لذت ببرند. اما ممکن است بر ماندگاری کانسیلرهای زیر چشم تأثیر بگذارد یا باعث ریختن ریمل روی مژه های پایینی شما شود. شما اگر از محصولی حاوی کافئین استفاده کنید. خواهید دید که بعد از سه هفته ظاهر چروک های پنجه کلاغی را بهبود می‌بخشد. یا ویتامین K، که با کاهش دادن عروق خونی زیر پوست می تواند حلقه های تیره زیر چشم را کاهش دهد.

9.استفاده از مرطوب کننده و آبرسان

نقاشی یک زن در حال استفاده از مرطوب کننده
Moisturizer

روال مراقبتی شما احتمالاً شامل دو محصول جداگانه است، یکی برای استفاده صبحگاهی و دیگری برای عصر. به منظور کنترل تولید چربی، به ویژه اگر پوست چربی دارید، اکثر مردم می خواهند از فرمول روشن تری استفاده کنند. مرطوب کننده ای که دارای SPF 30 یا بالاتر است، استفاده می کند. معمولا مرطوب کننده مرحله اخر این روتین مراقبت از پوست است و باعث می شود اسانس ها و سرم های درمانی که مصرف کرده اید داخل پوست بماند و همچنین رطوبتی که برای پوست خود در مراحل قبل ایجاد کردید از بین نمی‌رود.

10. مرحله آخر ضد افتاب

نقاشی یک زن در حال زدن ضد افتاب
Sunscreen

اگر شما روتین پوست خود را صبح ها انجام می‌دهید، به خاطر داشته باشید که در زمان خروج از منزل حتما از یک ضد افتاب مناسب استفاده کنید. ضد افتاب باعث جلوی نور های مضر خورشید را می گیرد و از پیر شدن پوست شما جلو گیری می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا