غیرکومدوژنیک در محصولات مراقبت از پوست به چه معناست؟
محصولات غیر کمدوژنیک

غیرکومدوژنیک در محصولات مراقبت از پوست به چه معناست؟

محصولات غیر کمدوژنیکغیرکومدوژنیک (Noncomedogenic) پدیده بسیار ساده‌ای را توصیف می‌کند: آنها محصولاتی هستند که به ما کمک می‌کنند منافذ پوست بسته نشود و از سایر علائم ناخوشایندی که ممکن است منجر به آکنه شود جلوگیری می‌کنند. سوال ما این است که چگونه مطمئن شویم که یک محصول خاص غیر کومدون زا است، در حالی که تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی کاری می‌کنند که شما باور کنید که هر محصول مراقبت از پوست و آرایشی که در بازار عرضه می‌کنند، این معیار را دارد؟

چگونه تشخیص دهیم که کدام محصولات واقعاً غیرکومدوژنیک هستند؟

در ابتدا، بیایید نحوه بروز آکنه را باهم مرور کنیم. مشکل اساسی این است که چربی ها، مو و سلول‌های مرده پوست، منافذ باز پوست را مسدود می‌کنند و محیطی را برای رشد باکتری‌های موجود روی پوست فراهم می‌کنند تا به داخل منافذ باز پوست نفوذ کنند. یکی از مسائلی که باعث ایجاد آکنه می‌شوند، هورمون ها هستند که به صورت ویژه ای در دوران جوانی فعال هستند. بارداری یا چرب بودن پوست فرد نیز یکی دیگر از مشکلات بروز آکنه است.

برخی از مردم بر این باورند که برخی از غذاها می‌توانند باعث بروز آکنه شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی با شاخص گلایسمی بالا و رژیم های لبنی بالا می‌توانند آکنه را بدتر کنند. به طور کلی، آکنه توسط رژیم غذایی ایجاد نمی‌شود. نکته اصلی این است که اگر مستعد آکنه هستید، هدف شما در وهله اول جلوگیری از انسداد منافذ باز پوست است. اطمینان از بسته نشدن منافذ در واقع تا حدودی پیچیده است، زیرا محصولات بی‌شماری وجود دارند که این ادعاها را مطرح می‌کنند.

هیچ مقرراتی در کار نیست

کتاب قانوناولین مشکل این است که هیچ مقررات یا قانون فدرال از طرف سازمان غذا و دارو (FDA) در مورد استفاده از کلمه “noncomedogenic” وجود ندارد. شرکت‌ها مطالعات زیادی در این زمینه انجام داده اند. بسیاری از آنها محصولاتی را روی گوش خرگوش‌ها آزمایش کرده‌اند. بسیاری از مصرف کنندگان استفاده از حیوانات را برای آزمایش، به خصوص در مورد محصولات زیبایی، رد می‌کنند. اگر این موضوع برای شما نگران کننده است، خوشحال خواهید شد که بدانید انسان ها بیشتر به سوژه آزمایشی تبدیل می‌شوند.

چه چیزی را باید جستجو کنیم؟

ساختار شیمیای بنزولبرای افرادی که آکنه خفیف دارند،

مواد مفید عبارتند از:

  • بنزوئیل پراکسید
  • رزورسینول
  • اسید سالیسیلیک
  • گوگرد

سایر مواد مفیدی که باید در محصولات مراقبت از پوست خود به دنبال آن باشید، روغن های غیر کومدون زا هستند که منافذ را مسدود نمی‌کنند و پوست خشک را انعطاف پذیر و پوست‌های چرب را بدون آکنه مرطوب نگه می‌دارند.

این روغن ها شامل:

  • روغن دانه انگور
  • روغن آفتابگردان
  • روغن چریش
  • روغن بادام شیرین
  • روغن کنف

این روغن‌های غیر کومدون زا هستند و می‌توانید آنها را  روی پوست چرب یا به عنوان حامل برای روغن‌های ضروری استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا