روغن گیاه گلرنگ معجزه‌ای برای پوست
گیاه گلرنگ

روغن گیاه گلرنگ معجزه‌ای برای پوست

روغن گیاه گلرنگروغن گیاه گلرنگ برای پوست بسیار استفاده می‌شود، هم به شکل روغن برای پوست صورت و هم برای بدن. همچنین می‌توان آن را به عنوان یک عنصر مهم در محصولات مراقبت از پوست تجاری یافت. در حالی که روغن گلرنگ فواید بالقوه ای برای پوست شما دارد، به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته و توسط علم حمایت نشده است. گیاه گلرنگ (Carthamus tinctorius) به خاطر گلهای زرد و نارنجی روشنش شناخته می‌شود.

روغن گیاه گلرنگ

پوست خوبروغن خوراکی گلرنگ را از دانه فشرده این گیاه استخراج می‌کنند. این مایع غلیظ، از نظر ترکیب شبیه روغن گیاهی است و همچنین در آشپزی و پزشکی استفاده می‌شود. از روغن گلرنگ به عنوان روغن حامل سایر اسانس ها نیز استفاده می‌شود. اسانس گلرنگ را از نسخه های مقطر یا فشرده گلبرگ ها و قسمت های گلدار گیاه می‌گیرند. علیرغم نام، بافت روغنی نسخه های روغن پخت و پز را ندارند. اسانس خالص گلرنگ باید قبل از استفاده روی پوست رقیق شود. شما همچنین نباید اسانس ها  را به دلیل ماهیت قوی تر و سایر مواد تشکیل دهنده آن ها مستقیم روی پوست استفاده کنید.

درمان آکنه

گیاه گلرنگمزایای رژیمی روغن گلرنگ شامل کمک به بدن برای پردازش ویتامین های محلول در روغن، مانند ویتامین A و E است. این ویتامین های غنی از آنتی اکسیدان در حفظ سلامت سلول های شما مهم هستند. تصور می‌شود که اسید لینولئیک موجود در روغن گلرنگ به عنوان یک مرطوب کننده موضعی، با جلوگیری از پوسته پوسته شدن، به حفظ یکپارچگی لایه بیرونی پوست کمک می‌کند. روغن گلرنگ خالص را مستقیماً بر روی اگزمای خود هر دفعه که می‌خواهید بمالید. اگر از اسانس رقیق شده استفاده می‌کنید، فقط یک یا دو بار در روز استفاده کنید.

مرطوب کننده پوست های خشک

استفاده موضعی از روغن گلرنگ روی پوست خشک یا ملتهب به تسکین آن کمک می‌کند و ظاهری نرم و صاف به پوست می‌دهد. اگرچه بیشتر تحقیقات در مورد روغن گلرنگ برای پوست است، اما این یک ماده رایج در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست است.

روغن گلرنگ حاوی ویتامین E است که ممکن است که فواید پوستی بسیار دارد. ویتامین E برای چندین دهه یک عنصر مهم در محصولات پوستی بوده است. برخی از تحقیقات منبع معتبر حاکی از آن است که ویتامین E از پوست در برابر اثرات نور خورشید و رادیکال های آزاد محافظت می‌کند. قبل از استفاده از روغن گلرنگ روی پوست، آزمایش تست حساست را انجام دهید. یک قطره از روغن را به بازو بمالید و 24 ساعت صبر کنید. اگر هیچ واکنشی ایجاد نشد، احتمالاً استفاده از آن بی خطر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا